В Україні почав діяти новий закон про прокуратуру

Нова редакція закону «Про прокуратуру» вступила в силу вже сьогодні.
Як повідомляють «Українські новини», законом передбачається створення нової системи органів прокуратури, а саме: Генеральна прокуратура, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури, військові прокуратури та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Підбором кадрів в систему органів прокуратури буде займатися кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, члени якої будуть призначатися всеукраїнською конференцією працівників прокуратури.
Законом передбачається, що основними органами прокурорського самоврядування є Всеукраїнська конференція працівників прокуратури і Рада прокурорів України. На адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру 4 людини призначатиме Рада прокурорів і 7 — Верховна Рада. Крім того, відповідно до закону, загальна чисельність співробітників органів прокуратури становить 15 тис. чоловік із зменшенням кількості прокурорів з 1 січня 2018 року до 10 тис.

Відповідно до закону, прокуратура позбавляється функції загального нагляду. Повноваження прокуратури у сфері суспільних відносин, не пов`язаних з кримінальним судочинством, обмежуються виключно її можливістю здійснювати дії по представництву інтересів громадянина або держави в суді. Як наслідок, органи прокуратури позбавляються повноважень щодо безпосереднього втручання у діяльність громадян, приватних підприємств і організацій поза сферою кримінального провадження.

Джерело: pravda.lutsk.ua

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *